مجموعه سخنرانی های «اخلاقی» آقای سیدحسین هاشمی نژآد

شاید نتوان حضور و استفاده از سخنرانی های پراکنده و حتی اتفاقی و یا مناسبتیِ یک روزه یا یک شبه را در قالب گزارشاتی در سایت شخصی گنجاند اما به نظر می رسد حضور و پیگیری منظم چند ساله در سخنرانی های چند دهه ی یک گوینده را می توان گزارش نمود!

شاید تازه محاسن آقای هاشمی نژاد رگه هایی از سفیدی پیدا کرده بود که در چند سال متوالی در مسجد امام جعفر صادق علیه اسلام (بالا تر از سید خندان)، مسجد جامع غدیر خم (ضرابخانه) و مسجد حجه بن الحسن علیه السلام (سهروردی شمالی) در دهه های محرم و صفر دعوت می شدند و عمدتا مطالب اخلاقی و البته جمعه ها مطالب امام زمانی می گفتند. حدود سالهای 1374 ...

روضه های خوب و به قول معروف «با حال» ایشان و گریزهای زیبای بحث ها به توسل های پایان سخن و حکایات تشرفاتی که در ابتدای منبر داشتند از عوامل جذب ما مخاطبان بود، و صد البته «الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي هَدَانَا لِهَٰذَا وَمَا كُنَّا لِنَهْتَدِيَ لَوْلَا أَنْ هَدَانَا اللَّهُ ...». به هر حال این لذت معنوی در چنین جلساتی، آن هم در زمانی که می توانست دل به هزار راه دیگر مشغله داشته باشد جز لطف خدا و دستگیری امام زمان علیه السلام نبوده و نیست!

و این شد که حداقل سه سال و هر سال سه دهه (حدود 270 ساعت) توفیق استفاده از مطالب ایشان را داشتم. خدا رحمت کند پدرم را و حفظ کند و توفیق دهد مادرم را که مرا در این محافل همراهی و تشویق می کردند.