رمزِ عاشورا
 
176 صفحه
مطالعه شده در محرم 1396
 
در باره ی تحلیلِ قیام حضرت سیدالشهدا علیه السلام کتابهای زیاد و سخنرانی های متعددی وجود دارد که من هم برخی از آنها را خوانده و برخی را شنیده ام.
فایلهای صوتی ای که با شنیدن آنها احساس می کنی کم کم، آن وجود مقدس حجت اللهی که باور داشته ای به یک انسان عادی تبدیل می شود (نعوذ بالله) و یا کتابهایی که باخواندن آنها احساس می کنی امام حسین علیه السلام هم در محاسباتشان اشتباهاتی داشته و ...!
در این میان البته کتابها و گفته های نیکویی هم هست که منطبق با عقل و نقل است. وصفی از وجود مقدس امام دارد که با تمام وجود حقیقتِ آن را می یابی و امامِ قرآن را جز با این سلوک باور نمی کنی! و با هر قدم همراهی با کاروان کربلا وجدان می کنی که «اللَّهُ أَعْلَمُ حَيْثُ يَجْعَلُ رِسَالَتَهُ»
 
حقیر هم با همه ی کم دانشی و جهلم، از میان خواندنی ها و شنیدنی های مربوط به قیام حضرت سیدالشهدا علیه السلام، کتاب «رمز عاشورا» را اینچنین کتابی یافتم. استدلالهای متقن و مستندات عقلی و روایی زیبا، کتاب را خواندنی و توصیه کردنی ساخته است.

البته کسانی هم بر این کتاب نقدهایی گفته و نوشته اند و این نشان می دهد که می توان در این عرصه تفحص و جستجوی بیشتری نمود!
 
خداوند متعال به نویسنده ی محترم و همکارِ پر تلاششان توفیقاتی بیش از پیش عنایت فرماید و ما را با سیرت حسینی زنده بدارد و در حال اشک ریختن بر مصائب امام حسین علیه السلام بمیراند. آمین!